Farmia Food, dceřiná společnost Future Farming, zahájila spolupráci s řetězcem Makro

Společnost Farmia Food, dceřiná společnost Future Farming, přijala nabídku velkoobchodního řetězce Makro Cash & Carry ČR k účasti na MAKRO CZECH GASTRO FEST.  

Farmia Food , která je exkluzivním distributorem aquaponických potravin z farem Future Farming, obohatí 4. až 6. května 2023 unikátní gastro festival MAKRO CZECH GASTRO FEST, který Makro pořádá při příležitosti 25. výročí vstupu na tuzemský trh. Akce se koná ve velkorysém prostoru pražského O2 universa a zúčastní se jí profesionálové z oboru gastronomie včetně špiček české gastronomie, nebudou chybět atraktivní kuchařské a barmanské show, degustace jídel, pop-up restaurace a další.

Samotná prezentace Farmia Food proběhne ve 3. patře v sekci MAKRO INSTITUCE A POP-UP RESTAURACE. „Naše představení je předpremiérou chystané spolupráce s největší velkoobchodní sítí typu cash and carry v České republice,“ prozrazuje Markéta Fojtíková, ředitelka společnosti Farmia Food, která od 1. ledna 2023 vystřídala dosavadního ředitele Tomáše Krigla.

Podle Markéty Fojtíkové je Makro pro Farmia Food do budoucna ideálním strategickým partnerem. “Makro naplňuje všechny pilíře naší filozofie. Navíc působí po celé zemi a je největším dodavatelem potravin v segmentu HORECA (hotely, restaurace, catering), do kterého už teď míří naše čerstvé produkty,“ vysvětluje Markéta Fojtíková.

Farmia Food respektuje velmi vysoké nároky Makra na všechny své dodavatele. “Kvalita je pro nás zcela zásadní téma. Jsme pyšní na to, že všechny naše produkty v uplynulých týdnech prošly přísnými kvalitativními testy na výbornou. Včetně senzorických. Řetězec Makro si ověřil, že naše listová zelenina i ryby dosahují špičkové kvality. Naše zelenina navíc díky revoluční sklizni produktů i s kořenovými baly vydrží na pultech obchodů mnohem déle čerstvá. Těším se, že na MAKRO CZECH GASTRO FEST v Praze seznámíme s našimi produkty další profesionály z oboru gastronomie,“ uzavírá ředitelka společnosti Farmia Food Markéta Fojtíková.