GFF vstupuje do módní firmy Victoriano

Investiční skupina GFF kapitálově vstoupí do firmy Victoriano, kde nově získá padesátiprocentní podíl. Módní značka Victoriano nabízí primárně pánskou módu a outfity šité na míru. Hodnotu transakce se obě strany dohodly nezveřejnit.

Kapitálový vstup do společnosti Victoriano znamená pro GFF další posílení segmentu Online & Retail. Vlajkovou lodí GFF v tomto segmentu je nadnárodní společnost Commerce Trade, která za rok 2022 očekává zisk před zdaněním ve výši 40 miliónů korun.

GFF vidí v segmentu Online & Retail dlouhodobý potenciál růstu hodnoty a v posledních měsících je na tomto poli investičně hodně aktivní. Na podzim prostřednictvím společnosti TK holding získala GFF dvacetiprocentní podíl v obchodním řetězci Trdlokafe. Nyní využila příležitosti a vstoupila do firmy Victoriano.

Česká módní značka Victoriano byla založena v roce 2017. Na trhu se doposud profilovala konceptem módy na míru. Má vlastní módní poradce a kamenné prodejny v Praze a v Brně. Kromě oděvů šitých na míru poskytuje Victoriano svým zákazníkům osobní módní poradenství a prodává také ucelený sortiment mnoha doplňků včetně vlastní značkové obuvi.