Commerce Trade ze skupiny GFF hlásí za rok 2022 předběžný zisk ve výši 34,7 miliónů korun

Společnost Commerce Trade, která je vlajkovou lodí investiční skupiny GFF na poli Online & Retail, zakončila rok 2022 podle předběžných hospodářských výsledků se ziskem 34,7 miliónů korun před zdaněním.

Commerce Trade se zaměřuje se na e-commerce a gastro segment v retailovém trhu. Firma provozuje také vlastní fulfillment, tj. zajištění kompletního logistického procesu prodeje od poptávky, uskladnění až po dodání produktu zákazníkovi.

Commerce Trade je aktivní v mnoha různých odvětvích doma i v zahraničí. V segmentu e-commerce má podíly v několika eshopech. V retailové sekci Commerce Trade spoluvlastní řetězec kaváren Ignis Club, několik franšíz Trdlokafe a je většinovým vlastníkem fitness značky Gymio, která provozuje vlastní kamennou prodejnu se sportovním vybavením a doplňky stravy.

Z předběžných hospodářských výsledků za rok 2022 vyplývá, že za rekordním ziskem Commerce Trade v uplynulém roce stojí především výsledky retailové sekce. Do výsledovky se pozitivně promítl i úspěšný prodej obchodních podílů.

V roce 2023 se Commerce Trade chce soustředit na růst svých značek, další zhodnocení obchodních zkušeností a na zvýšení efektivity e-commerce prostřednictvím pokročilé automatizace procesů a umělé inteligence v eshopech