Tržby Future Farming se přiblížily čtvrt miliardě korun. Firma má rekordní zisk

Česká technologická firma Future Farming, která je jednou z klíčových investic investiční skupiny GFF, včera představila na konferenci Future World 2023 předběžné hospodářské výsledky za rok 2022 i novinky pro letošní rok. Future Farming pokračuje ve svém rychlém růstu.

V roce 2022 dosáhly tržby Future Farming plánované hodnoty 225 milionů korun, což představuje meziroční nárůst ve výši 11%. Vzhledem k prodeji produktů a služeb s vyšší přidanou hodnotou firma dokázala 2,5 krát navýšit svůj zisk na 25 milionů korun. Firma tak pokračuje ve svém plánovaném růstu a cíli stát se významným dodavatelem moderních technologií v segmentu AgTech nejen v České republice, ale i na mezinárodní scéně. Za tímto účelem se Future Farming představí v červnu na mezinárodním veletrhu GreenTech v Amsterdamu.

Novinkou letošního roku v nabídce Future Farming je nová technologie s názvem Aztécká zahrada. Technologie, která byla poprvé prezentována včera na Future World 2023, přináší další pokrok v pěstování zeleniny v kontrolovaném prostředí. Byla vyvinuta v uplynulých 12 měsících v mezinárodní kooperaci se specialisty z Holandska a v prvním kvartále letošního roku ji Future Farming nainstaloval do druhého bloku své farmy v Brně.

Dnes Future Farming opět otevřel prohlídky své vědeckovýzkumné farmy v obci Kaly u Brna. Prohlídek, které budou probíhat v průběhu celého roku 2023, se mohou zúčastnit partneři, klienti i potenciální investoři. Široká veřejnost se na farmu bude moci vypravit stejně jako loni během Týdne inovací 2023. Cílem prohlídek je představit co nejlépe nejen samotné technologie, ale především jejich využití a přínos pro budoucnost. V loňském roce si farmu Kaly prohlédlo online i přímo na místě dohromady 152.000 návštěvníků z České republiky i zahraničí.